Mezobotoks

Mezobotoks: YÜZ  GENÇLEŞTİRMEDE  (REJUVENASYON)   YENİ YÖNTEM:  MEZOBOTOX

Botulinum Toksini yani Botox tedavisi yıllardır kırışıklıkların düzeltilmesinde en başarılı yöntem olarak kendini kanıtlamıştır ve halen yaygın olarak kullanılmaktadır. Botoksun estetik alanda ilk uygulanmaya başlanmasından bu yana yaklaşık 15 yıl geçti ve bu süre içerisinde Botoksun klasik uygulama alanlarına paralel olarak yüzün ve vücudun değişik alanlarında da başarıyla uygulanabileceği görüldü. Geçen süre zarfında ‘estetik ameliyat yapılmadan düzelmez’  denilen boyun ve dekolte bölgesindeki sarkma ve kırışıklıklar Botoksla çözüme ulaştı. Yine aynı şekilde çene V’sinde oluşan sarkmalar ve deformite ,  ‘Nefertiti Lift ‘ ismini verdiğimiz Botoksla gerçekleştirilen bir uygulamayla artık tamamen düzeltilebiliyor.

Günümüzde yine Botoksla uygulanan, Nefertiti Lift gibi ameliyatlara ve lazerlere tamamen alternatif olarak geliştirilen başka bir yöntem var. Bu yöntem  Mezobotoks tekniğidir. Mezobotoks, klasik Botoks tekniklerinden tamamen farklı alanlarda uygulanan ve giderek de popularite kazanan çok yeni bir yöntemdir. Yüz boyun ve dekolte bölgesine uygulanabildiği gibi kol içleri ve bacak içleri gibi tedavisi zor  bölgelere de rahatlıkla uygulanmaktadır. Yanaklar şakaklar boyun çene gibi bölgelerdeki ince kırışıklıkların yok edilmesinde ve genişlemiş gözeneklerin giderilmesinde başarıyla kullanılmaktadır.

Zamanla yaşlanma sürecindeki deride yer çekiminin etkisi ve deri altı kaslarının giderek güçlenmesiyle sarkma ve gözeneklerde genişleme görülmeye başlar. Mezobotoks yöntemiyle deri altına tutunan kas lifleri gevşetilerek deride bir ‘Lifting’ etkisi ve gözeneklerde sıkışma elde edilir.

MEZOBOTOKS HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Bu teknik tüm yüz bölgesi alın şakak yanaklar çene boyun dekolte bölgesi ile kol altlarında ve bacak içlerinde oluşan ince kırışıklıklar ve sarkmalarda uygulanabilir. Mezobotoksla kaşa şekil verilebilir, dudak üzerindeki ince kırışıklıklar düzeltilebilir, çenedeki ufak çukurlar ve kırışıklıklar düzeltilebilir ve boyundaki sarkmalar düzeltilebilir.

UYGULAMA TEKNİĞİ NASILDIR?

Uygulama yapılacak alan belirlendikten sonra belirlenen noktalara çok ufak dozlarda Botoks enjekte edilir ve ilacın yayılması sağlanır. Burada amaç derinin yüzeyine ulaşabilmek ve bu tabakayı düzeltmektir. Haftalık kürler halinde beklenen etkiyi görene dek tekrarlanır.