Fine Thread Contour Therapy (FTC)

Fine Thread Contour Therapy (FTC)

- Hızlı Yüz Liftingi

- Cilt Yenileme

- Kolajen Üretimi

- İnce kırışıklıklarda etkin performans

- Cilt Sarkmalarında iyileşme

- Enjeksiyonda zaman tasarrufu

- 10 aydan 2 yıla devam eden etki

- Çok az acı, şişme ve iz

İnsan dokusuna yabancı olmayan iplerin ince bir iğne yardımı ile cilt altına yerleştirilmesine dayanan uygulama, minimal lokal anestezi ile uygulama yapma konforu sağlayan, tüm vücutta kullanılmaya olanak tanıyan ve uygulandığı bölgede hızlı bir toparlanma etkisi ile estetik cerrahide bile kabul gören devrim niteliğinde bir yöntemdir. Hastayı sosyal yaşamdan uzaklaştırmadan tedavi olanağı sunan yöntem, kadın, erkek tüm hastalarda güvenle kullanılabilir.

Thread Contour Therapy (V LİFT)

Son yıllarda geliştirilen ve Avrupa’da sıkça kullanılan yeni bir lifting yöntemidir.Bu yöntemde thread adını verdiğimiz çok ince monofilement lifler deri altına yerleştirilmekte ve böylece lifting etkisi elde edilmektedir.Ayrıca bu yöntemin deri kalitesini arttırdığı ve bir anlamda rejuvenasyon etkisi de gösterdiği tespit edilmiştir.

V LİFTnerelere uygulanır?

V LİFT’in yüzde ve vücutta birçok uygulama alanı bulunmaktadır. Yüzde özellikle yanak, kaş ve göz kapağı sarkmasında, alın germede, bozulmuş çene V’ sinin düzeltilmesinde ve boyun germede başarıyla kullanılmaktadır. Çene V’ sini toplamaktaki başarısı nedeniyle  ‘V LİFT’ olarak da bilinmektedir. Vücutta ise sarkmış kol altları ve bacak içleri için ideal tedavi yöntemlerinden birisidir.

Ayrıca deforme olmuş karın derisini toparlamakta da yardımcıdır.

V LİFT’ in etkisi ne zaman başlar ve ne kadar sürer?

Uygulama yapıldıktan hemen sonra hafif bir lifting etkisi başlar.Ancak derinin sıkışması ve gerçek lifting etkisinin ortaya çıkması 5 haftayı bulur.Etki süresi 2 yıl devam eder.

Uygulama nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak alana anestezi uygulandıktan sonra tedavi edilecek bölgelere monofilement lifler yerleştirilir. Hastanın durumuna göre birçok uygulama paterni vardır. Hangisinin uygulanacağına doktor karar verir. Hastanın sarkmasının  durumuna göre uygulanan iplik sayısı 30 ile 100 arasında değişir.

Kök Hücre Dermaterapisi: Dermaterapi deri ve deri altı dokuları harekete geçirip rejuvenasyonunu(yenilenmesini)sağlayan oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Dermaterapide derinin durumuna göre değişik boyutlarda ‘roller ‘ kullanarak derinin üzerinde mikro kanallar (mikro iğneleme) açmak ana prensiptir.Tedavinin etkili olabilmesi için her  bölgede 250-300 kanal açmak gerekir.Açılan kanallardan istenilen etken maddeyi  deri altına rahatça indirmek mümkün olur.Burada genellikle büyüme faktörleri (epidermal growth factor  insulin like growth factor ve fibroblast growth factor) çeşitli birleşenlerde peptitler  ve sodyum hyaluronat gibi deri için gerekli olan ana birleşenler  ve mineraller kullanılmaktadır.Kök hücre dermaterapisinin uygulandığı alanlar;

-İnce çizgi ve kırışıklıklar

-Akne tedavisi

-Deri canlandırma ve yenilenmesi

-Saç Dökülmesi

Dermaterapi seanslar halinde uygulanan bir tedavidir. Seans sayısı ve sıklığı genellikle uygulanacak duruma bağlıdır. Genellikle haftada bir kez olmak üzere6 -10 seans arası değişmektedir.