Dr. Gamze Menteşoğlu

gamze

 

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ nden  tıp doktoru diplomasını almıştır. Dr Gamze Menteşoğlu,  Deri ve Zührevi Hastalıklar uzmanlığını aldıktan sonra, İtalya Fransa ve Amerika’ da Estetik ve Kozmetik Dermatoloji alanında çalışmalar yapmıştır. Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ile ‘Kozmetoloji ve Kozmetik yapım aşamaları’ konusunda master çalışmaları yapmıştır. Aynı zamanda Ankara ve Bodrum’ da Estetik Dermatoloji Klinikleri kurmuş ve başarıyla yönetmiştir.

2000 yılında International Hospital  bünyesinde Estetik Dermatoloji bölümünü kuran Dr Gamze Menteşoğlu aynı zamanda kendi kliniğinde de   çalışmalarını sürdürmüştür.

FUE ile saç ekimini başarıyla uygulamaktadır.Selülit konusunda ‘Subcision’ tedavisini başarıyla uygulayan ve kendine ait serisi olan dünyadaki sayılı doktorlardan bir tanesidir. Ayrıca yüzde ve vücutta ‘Altın Oran’ ın oluşturulması ve kişinin kendi deri tipine özel kozmetik oluşturma konusunda da çalışmaları vardır. Dr Gamze Menteşoğlu   kliniğinde ‘Kök Hücre’ araştırmaları yapmakta ve tedavi yöntemlerini araştırmalarıyla da birleştirmektedir.